Skip to content Skip to footer

СТАРОГРАДСКО ЦРНО

60 ден

Специфичната темна боја и интензивниот вкус со арома на кафе и чоколадо 

На залиха

Опис

Староградско Темно е единствено непастеризирано, ладно-филтрирано темно пиво од Македонија. Вистинските љубители на пиво веднаш ќе ги препознаат автентичниот и богат вкус, аромата и премиум квалитетот на Староградско Темно. Карактеристично за ова пиво е цврстата кремаста пена, којашто трае до последната голтка пиво.

Специфичната темна боја и интензивниот вкус со арома на кафе и чоколадо кои го карактеризираат Староградско Темно, се резултат на фактот што е произведено со посебен вид на двојно печен јачменов слад. Неговата уникатност е резултат на висококвалитетните состојки, како и на специфичниот процес за производство на непастеризирано пиво. Староградско Темно е произведено по германски рецепт и исклучиво со природни состојки.

Староградско Темно содржи 6,5% алкохол и може да се најде во стаклено пакување од 0,33л, неповратна амбалажа.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “СТАРОГРАДСКО ЦРНО”