Skip to content Skip to footer

La Trappe Dubbel 7% 330 ml

150 ден

На залиха

Категории , , Product ID: 10521

Опис

La Trappe Dubbel

Темно кафеаво Трапист пиво со цврста, стабилна и кремаста пена. Овошен мирис со топли ноти на ванила, карамела и чоколадо. La Trappe Dubbel е класично темно Трапист пиво  со доминантен карамелен слад, суптилно слатко влијание на урма, мед и суво овошје. Финишот е сладок и малку горчлив.

ПРОЦЕНТ НА АЛКОХОЛ: 7%
СТИЛ НА ПИВО DUBBEL TRAPPIST ALE
СОСТОЈКИ: ВОДА, ЈАЧМЕНОВ СЛАД, КАРАМЕЛИЗИРАН СЛАД, ГЛУКОЗА, ХМЕЉ, КВАСЕЦ
ПРОИЗВОДИТЕЛ: Brouwerij de Koningshoeven
La Trappe Trappis
ЗЕМЈА НА ПОТЕКЛО ХОЛАНДИЈА
НАГРАДИ Dutch Beer Challenge – Bronze 2023 World Beer Cup – Silver 2023 Dutch Beer Challenge – Silver 2021 European Beer Star – Gold 2021 Brussel Beer Challenge – Silver 2019 European Beer Star – Silver 2019 European Beer Star – Gold 2018