Skip to content Skip to footer

OLD TOWN BREWERY “WEISS”

80 ден

WEISS / 330 ml / 5% alk / MACEDONIA

Нема на залиха

Опис

Бутик производство на природно ладно ферментирано и нефилтрирано пиво без вештачки ароми и конзерванси. Произведува и полни Пивара Стар Град Скопје. Првото пченично нефилтрирано непастеризирано пиво во Македонија

КАРАКТЕРИСТИКИ

Волумен 330 ml
Алкохол: 5%
Енергетска вредност: 40 kal на 100 ml
Состојки: јачменов слад, пченица, хмељ, квасец, вода
Да се чува на суво и темно место.