Skip to content Skip to footer

NOVÁ PAKA PODKRKONOSSKÝ SPECIAL

150 ден

На залиха

Категории , , Product ID: 11061

Опис

Podkrkonosský специјално светло – 13% – лесно специјално пиво од пиварницата Nová Paka. Непогрешливо појако пиво со прекрасна боја, кое се вбројува меѓу специјалните. Вкусот на сладот е избалансиран со посебна горчина.
Пиварницата во Нове Пака произведува широк спектар на пива.

земја на потекло: Чешка Република
Волумен: 500 мл
алкохол: 6,3 %
стил на пиво силно светло лагер пиво
состав: вода, јачменов слад, локална сорта на хмељ, квасец, шекер