Skip to content Skip to footer

BENEDIKTINER HELL

126 ден

Нема на залиха

Категории , , Product ID: 10695

Опис

Типичен Баварски лагер со златно жолта боја, пријатна арома на сладот избалансирана блажина и слаба горчина. Полн вкус и тело,

ALCOHOL 5,0 % vol
енергетска вредност : 42 kcal / 176 kJ / 100 ml
јаглехидрати: 3,1 g / 100 ml
состојки: вода, јачменов слад, квасец, хмељ

производител: BITBURGER BRAUGRUPPE