Skip to content Skip to footer

BEVOG “AYE-AYE” HAZY PALE ALE

280 ден

Нема на залиха

Категории , , Product ID: 10715

Опис

Bevog Extinction Is Forever!: Aye-Aye

ОПИС НА ПРОИЗВОДОТ:

ПИВО. AYE – AYE
СТИЛ НА ПИВО: New England Pale Ale
ВОЛУМЕН: 500 МЛ
ПРОЦЕНТ НА АЛКОХОЛ: 5,1
ПРОИЗВОДИТЕЛ БРАУХАУС БЕВОГ
СОСТОЈКИ: ВОДА ЈАЧМЕНОВ СЛАД ПЧЕНИЧЕН СЛАД ОВЕС ХМЕЉ КВАСЕЦ

aye-aye е единствениот постоечки член од родот глоадри Daubentonia и фамилијата Daubentoniidae. Во моментов е класифициран како загрозен од IUCN. Вториот вид, Daubentonia robusta, се чини дека исчезнал во одреден момент во последните 1000 години и е познат од субфосилните наоди.