Skip to content Skip to footer

BEVOG “RUFOUS HARE WALLABY” OAT IPA

300 ден

Нема на залиха

Категории , , Product ID: 10721

Опис

Brauhaus Bevog – Extinction Is Forever!: Rufous Hare-Wallaby

опис на производот:

Пиво серијал: Extinction Is Forever!: Rufous Hare-Wallaby
стил на пиво: IPA – New England / Hazy
производител: Brauhaus Bevog
Земја на потекло: Австрија
процент на алкохол: 6.7%

Ова пиво ја покажува љубовта кон стилот Hazy IPA, и е  посветено на Австралискиот хмељ Галакси и на помалата сорта на австралискиот зајак, за љубителите на овошните ароми на пивото кои доаѓаат од овој хмељ, Свежо цитрусно, тропско овошје, мајсторски изработен слад, значителни додатоци на овес, вистинска бомба.

Австралискиот зајак живее на западниот континент и на островите, но поради грабежот од дивите мачки и лисици и деструктивните шумски пожари предизвика исчезнување на уште од раните 90ти.