Skip to content Skip to footer

BEVOG TAK PALE ALE

170 ден

Нема на залиха

Категории , , Product ID: 10704

Опис

опис на производот:

состав: вода, јачменов слад, хмељ, квасец
волумен 330 мл
алкохол: 5,5 %
стил на пиво American Pale Ale
производител: Brauhaus Bevog GmbH
земја на потекло Австрија