Skip to content Skip to footer

BEVOG “KRAMAH” INDIA PALE ALE

180 ден

Нема на залиха

Категорија Product ID: 10706

Опис

ОПИС НА ПРОИЗВОДОТ

Пиво: Крамах Ипа
Стил на пиво India Pale Ale
волумен 330 мл
алкохол 6,5%
состав: вода, јачменов слад, хмељ, квасец
производител : Brauhaus Bevog GmbH
земја на потекло Австрија