Skip to content Skip to footer

BALADIN SUD

150 ден

ITALIAN MEDITERANEAN ALE / 4.5% / 330ml

Нема на залиха

Категории , , Product ID: 10244

Опис

Sud di Baladin e креиран со неверојатен избор на суровини од јужна Италија со што со гордост го носи називот 100 % Италијанско пиво. или Медитеранско Италијанско але пиво со сите негови мириси и ароми. Водата од Алпите е мешана со сладот добиен од јаченот кој е одгледуван во областа Базиликата во Јужна Италија, цитрусните овошја (лимунот, портокалот, мандарината и бергамот) се од Сицилија од областите Калабриа, Кампања и Пуљиа, а пченицата, хмељот и квасецот од Пиедмонт.

Лесно освежително тело, лесно за пиење и богато со ароми.

Одлично како аператив со бело месо,

Aлкохол: 4,5 %
Волумен: 330 мл
Температура на служење: 8-10 °C
Производител: Birra Baladin
IBU> 12
Kатегорија: пченично пиво Wheat

 

Овој сајт е наменет за лица над 18 години