Skip to content Skip to footer

La Trappe Quadrupel 10% 330 ml

200 ден

На залиха

Категории , , Product ID: 10534

Опис

La Trappe Quadrupel

Во 1991 година, пиварницата Конингшовен го даде под надзор на монасите својот омилен Квадрупел. Внимателно чуваниот рецепт стана реалност и се роди првото пиво Quadrupel во светот.

ПРОЦЕНТ НА АЛКОХОЛ: 10%
СОСТОЈКИ ВОДА, ЈАЧМЕНОВ СЛАД (Munich, pale, caramel, roast), СИРУП ГЛУКОЗА ХМЕЉ И КВАСЕЦ
АРОМА: НОТИ НА КАРАНФИЛЧЕ, ЈАТКАСТИ ПЛОДОВИ, ИЗБАЛАНСИРАНИ СО АРОМИ НА ВАНИЛА, СУВО ГРОЗЈЕ И БАНАНА
ВКУС: БЛАЃНАТА НА СЛАДОТ НАВЕСТУВА НА НОТИ НА УРМА И КАРАМЕЛА
БОЈА: ТЕМНО ЦРВЕНА
СЕ СЛУЖИ НА ТЕМПЕРАТУРА ОД 10-14°C
ПРОИЗВОДИТЕЛ Brouwerij de Koningshoeven
La Trappe Trappist
ЗЕМЈА НА ПОТЕКЛО ХОЛАНДИЈА