Skip to content Skip to footer

СТАРОГРАДСКО ЦРВЕНО

60 ден

RED PILSNER / 4,6 % Alc/ 330 ml / MACEDONIA

Нема на залиха

Опис

Староградско Црвено е прво македонско вистинско црвено пиво, кое по вкус e во ранг на ирските црвени пива.

Произведено од специјален јачменов слад – BEST Red X malt, кој се користи исклучиво за производство на црвени пива, хмељ и квасец, во комбинација со природна, изворска Горска вода, Староградско Црвено има уникатен, интересен и специфичен вкус, со арома на карамела.

Староградско Црвено е висококвалитетно, премиум пиво кое содржи 5,6% алкохол и може да се најде во стаклено пакување од 0,33 л, неповратна амбалажа. Лесно за пиење, вкусно и уникатно, Староградско Црвено е наменето за вистинските љубители на пиво.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “СТАРОГРАДСКО ЦРВЕНО”