Skip to content Skip to footer

La Trappe Tripel 8% 750ml

590 ден

На залиха

Категории , , Product ID: 10530

Опис

La Trappe Tripel

Златно жолта боја и силна стабилна кремаста пена. Овошни ароми на праска, и кајсија се усогласени со цветните ароми. . La Trappe Tripel е класично Трапист пиво со полн и силен вкус и лесен карактер на сладот . Финишот е горчлив и малку сув.

ПРОЦЕНТ НА АЛКОХОЛ: 8%
СТИЛ НА ПИВО TRIPLE TRAPPIST ALE
СОСТОЈКИ ВОДА ЈАЧМЕНОВ СЛАД, СИРУП ГЛУКОЗА ХМЕЉ КВАСЕЦ
БОЈА ЗЛАТНО ЖОЛТА
ПРОИЗВОДИТЕЛ Brouwerij de Koningshoeven
La Trappe Trappist
ЗЕМЈА НА ПОТЕКЛО ХОЛАНДИЈА
НАГРАДИ  Dutch Beer Challenge – Silver 2022 European Beer Star – Bronze 2021 Meiniger’s Craft Beer Awards – Gold 2019 Best Beer from the Netherlands 2019 Dutch Beer Challenge – Gold 2019 European Beer Star – Gold 2018