Skip to content Skip to footer

Monk’s Cafe Grand Cru 33

250 ден

Нема на залиха

Категорија Product ID: 10918

Опис

Monk’s Cafe Grand Cru е бленд на 3 годишно одлежано пиво и свеж трипл еил. Овој бленд потоа одлежува уште  6 месеци во дабови буриња со што Monk’s Cafe Grand Cru добива уникатен киселкаст профил на пивото. Пред да се флашира се меша со претходното пиво, за да се достигне до посакуваниот процент на алкохол од 5.5%. Рецепт кој датира од 18тиот век.
ABV 5.5%
Боја Brown
Стил на пиво SOUR ALE
Пиварница BROUWERIJ VAN STEENBERGE
Земја на потекло Белгија