Skip to content Skip to footer

La Trappe Witte Trappist 5,5% 750ml

440 ден

На залиха

Категории , Product ID: 10543

Опис

La Trappe Witte Trappist

Матно светло-жолто пиво Трапист со цврсто тело и цврста пена. Мирисот е малку кисел и свеж поради употребата на пченичен слад во комбинација со цветна и овошна (цитрус, праска, кајсија) арома на хмељ. Покрај тоа, зачинета арома која потсетува на бибер и каранфилче. La Trappe Witte Trappist е питко пиво, свежо и доста освежително за гаснење на жедта. Мека блажина, малку кисела и стимулирачко дејство поради содржината на јаглеродна киселина. Финишот е сув и малку горчлив.

ПРОЦЕНТ НА АЛКОХОЛ: 5.5%
СТИЛ НА ПИВО: Trappist white ale
СОСТОЈКИ: ВОДА, ЈАЧМЕНОВ СЛАД, ПЧЕНИЧЕН СЛАД, СИРУП ГЛУКОЗА, ХМЕЉ И КВАСЕЦ
СЕ СЛУЖИ НА ТЕМПЕРАТУРА ОД 4-6°C
ПРОИЗВОДИТЕЛ: Brouwerij de Koningshoeven
La Trappe Trappist
ЗЕМЈА НА ПОТЕКЛО ХОЛАНДИЈА
НАГРАДИ Dutch Beer Challenge – Gold 2022 Dutch Beer Challenge – Bronze 2019 Dutch Beer Challenge – Gold 2018