Skip to content Skip to footer

La Trappe Isid’Or 7,5% 330 ml

160 ден

На залиха

Категорија Product ID: 10546

Опис

La Trappe Isid´or

процент на алкохол 7.5% ABV
СТИЛ НА ПИВО Trappist ale
СОСТОЈКИ ВОДА, ЈАЧМЕНОВ СЛАД,КАРАМЕЛИЗИРАН СЛАД, ПЧЕНИЧЕН СЛАД, СИРУП ГЛУКОЗА, ХМЕЉ, КВАСЕЦ
АРОМА  ПОСАКУВАНА КОМБИНАЦИЈА НА ХЕРБАЛНИ, ЦВЕТНИ И ОВОШНИ АРОМИ
ВКУС:
БОЈА: ТЕМНО ЦРВЕНА
Се служи на температура од 10-14°C
Производител: Brouwerij de Koningshoeven La Trappe Trappist
земја на потекло Холандија

Прв пат ова пиво е произведено во манастирот Конингшовен од Отец Исидор во 1884 година кој се смета и за татко на Трапситичките пива кои се произведуваат и до денешен ден . Во 2009 година по повод 125 годишнината од пиварата повторно беше произведено ова пиво во негова чест.

НАГРАДИ

Dutch Beer Challenge – Bronze 2018
null
Dutch Beer Challenge – Bronze 2017