Skip to content Skip to footer

Brouwerij Het Anker “Gouden Carolus Imperial Dark”

800 ден

Империјален пијалак што треба да го негувате и да уживате во умерени количини.

На залиха

Категорија Ознаки: , Product ID: 11165

Опис

GOUDEN CAROLUS IMPERIAL DARK

Производител: Brouwerij Het Anker
Земја на потекло Белгија
Процент на алкохол: 11 %
Волумен 750 мл
ОПИС: 24 Февруари е денот кога е родено Чарлс Куинт основачот на пиварата. Секоја година по повод неговиот роденден прават специјално пиво во ограничени количини наречено Gouden Carolus Cuvée van de Keizer Imperial Dark („Гранд Кру на императорот“).. Ова исклучително пиво добро старее, развивајќи рафинирана сложеност и интензивни ароми. Со моќни ноти на печен слад, карамела и сливи, неговата изненадувачки мека и овошна арома комбинира топла заобленост со освежителен вкус. Империјален пијалак што треба да го негувате и да уживате во умерени количини.