Skip to content Skip to footer

MONK’S GRAND CRU 75

950 ден

Нема на залиха

Категории , Product ID: 10848

Опис

 

Monk’s Cafe Grand Cru е бленд на 3 годишно одлежано пиво и свеж трипл еил. Овој бленд потоа одлежува уште  месеци во дабови буриња со што Monk’s Cafe Grand Cru добива уникатен киселкаст проил на пивото. пред да се флашира се меша со претходното пиво за да се достигне до посакуваниот процент на алкохол од 5.5%. Рецепт кој датира од 18тиот век