Skip to content Skip to footer

BEVOG BUZZ HAZY PALE ALE

170 ден

Нема на залиха

Категории , Product ID: 10708

Опис

опис на производот:

состав: вода, јачменов слад, пченичен слад, овес, хмељ, квасец
волумен: 330 мл
алкохол: 5,7%
стил на пиво: New England IPA
производител: Brauhaus Bevog GmbH
земја на потекло. Австрија

Направени се доста верзии на ова пиво, но ова е збир од најдобрите суровини кои се покажале до сега при експериментирање со различни сорти на квасец, сладд, хмељ, со три пати повеќе слад од досегашните варијанти.