Skip to content Skip to footer

BEVOG “WHINCHAT”DOUBLE DRY HOPPED SOUR IPA

300 ден

Нема на залиха

Категории , Product ID: 10722

Опис

Brauhaus Bevog – Extinction Is Forever!: Whinchat

ОПИС НА ПРОДУКТОТ
пиво: Extinction Is Forever!: Whinchat
стил на пиво: IPA – Sour
волумен: 500 мл
алкохол:5.8%
Производител: Brauahus Bevog
земја на потекло: Австрија

Свежо пиво со ароми на тропско овошје кои ве водат во неговата слаба нежна киселост, Богата на вкусови и ароми зачинета со хмељови од типот Galaxy, Strata и CRYO Idaho7.

за серијалот Extinction Is Forever!: Whinchat