Skip to content Skip to footer

BEVOG BUZZ DDH IPA

200 ден

DDH Hazy IPA / 5.7% alc. / 0.33L

Нема на залиха

Категории , Product ID: 9758

Опис

Најново пиво од серијалот матни ИПА пива создадено со разни свежи хмељови, сладови и квасци. Освежително меко и лесно пиво со изобилство на овошни ароми

Производител: Bevog Brauhaus
Земја на потекло: Австрија
Стил на пиво: НЕИПА
%алк: 5,7%
Боја: светло матна