Skip to content Skip to footer

ЗЕЛЕН ЦАР

80 ден

Нема на залиха

Категорија Product ID: 10378

Опис

Зелен Цар, првото зелено пиво во Македонија!

Премиум светло пиво, произведено по традиционален германски рецепт.

Содржи 100% јачменов германски слад, без додаток на други житарки.

Зелен Цар е непастеризирано, ладно филтрирано освежително пиво со задржан оригинален вкус.

Збогатено со протеини од екстрактот од семе од коноп.

 

Содржи 4,5% алкохол и може да се најде во стаклено пакување од 0,33л, неповратна амбалажа.

Важно: не содржи THC/ТХЦ.