Skip to content Skip to footer

VEDETT IPA

210 ден

На залиха

Категории , , , Product ID: 11243

Опис

ПРОИЗВОДИТЕЛ: Duvel Moortgat Belgium
ЗЕМЈА НА ПОТЕКЛО: БЕЛГИЈА
СТИЛ НА ПИВО: iNDIA PALE ALE
ПРОЦЕНТ НА АЛКОХОЛ 5,5 %
ВОЛУМЕН 330 МЛ лименка
СЕ СЛУЖЖИ НА ТЕМПЕРАТУРА ОД 6°C
ОПИС: ВЕДЕТ ИПА СЕ КАРАКТЕРИЗИРА СО ЕКСПЛОЗИЈА НА ВКУСОВИ И ИНТЕНЗИВНИ АРОМИ НА ТРОПСКИ ОВОШЈА, ЗБОГАТЕНИ СО 4 АМЕРИКАНСКИ ХМЕЉОВИ, КАРАМЕЛАТА И БЛАЖИНАТА СЕ ВЕЌЕ КАРАКТЕРИСТИЧНИ ЗА БЕЛГИСКИТЕПИВА, СОВРШЕНО ОСВЕЖИТЕЛНО ПИВО. ВЕДЕТ ПОСТИГНА ГОЛЕМ УСПЕХ ВО БЕЛГИЈА БЛАГОДАРЕНИЕ НА ИМАГИНАТИВНАТА И КРЕАТИВНА МАРКЕТИНГ КАМПАЊА .