Skip to content Skip to footer

Antwerp Brouw Compagnie “Eilandje NEIPA”

250 ден

На залиха

Категории , , Product ID: 11128

Опис

Onafhankelijke Lokale Brouwerij - Antwerpse Brouw CompagnieПроизводител: Antwerp Brouw Compagnie
процент на алкохол 6,5%
стил на пиво New England IPA
Земја на потекло Белгија
волумен 330 мл

Ова пиво го произведува Antwerp Brouw Compagnie, мала занаетчиска пивара од Антверпен. Станува збор за New England IPA, стил на пиво што се карактеризира со заматена, златна боја, овошна арома и вкус на хмељ. Antwerp Brouw Eilandje Neipa има содржина на алкохол од 6,5% и се прави со различни видови хмељ, вклучувајќи ги Ел Дорадо, Кашмир и Сабро. Овие сорти на хмељ му даваат на пивото експлозија на тропски вкусови, како што се манго, диња, кокос, цитрус и многу повеќе. Можете да го мирисате овошниот букет кога ќе го отворите шишето. Кога ќе испиете голтка од ова пиво, веднаш ќе го вкусите свежото и сочно овошно, кое е совршено избалансирано со меката и кремаста сладост. Послевкусот е долг и расеан, со суптилна горчина што ги скокотка вашите пупки за вкус.