Skip to content Skip to footer

BROUWERIJ Haacht „Super 8 IPA“

260 ден

СУПЕР 8 ИПА е новата освежувачка интерпретација на овој пивски стил

На залиха

Категории , Ознаки: , Product ID: 11230

Опис

Brouwerij beschrijving

Super 8 IPA

ПРОИЗВОДИТЕЛ: BROUWERIJ Haacht
ПРОЦЕНТ НА АЛКОХОЛ: 6 %
ЗЕМЈА НА ПОТЕКЛО БЕЛГИЈА
ВОЛУМЕН 330 МЛ
СТИЛ НА ПИВО INDIA PALE ALE
ОПИС: IPA е кратенката за пивскиот стил Индиа Пеил Еил, пиво со килибарна боја, малку повеќе хмељ, поголема количиона на алкохол и горчлив вкус, СУПЕР 8 ИПА е новата освежувачка интерпретација на овој пивски стил со изобилство на цитрусни и ноти на грејфрут,. СУПЕР 8 ИПА е добитник на бројни медали на разни пивски натпреварувања.
BROUWERIJ Haacht е семејна Белгиска пиварница денес менаџирана од 4тата генерација и со тенденција да остане независна. 100% Белгиска и автентична што значи користи локални суровини,