Skip to content Skip to footer

LA TRAPPE DUBBEL

200 ден

TRAPPIST / 7% / 330 ml/ NETHERLAND

Нема на залиха

Категории , Product ID: 10003

Опис

ПРОИЗВОД: LA TRAPPE DUBBEL
ПРОЦЕНТ НА АЛКОХОЛ: 7%
СТИЛ НА ПИВО: TRAPPIST, DUBBEL
ЗЕМЈА НА ПОТЕКЛО ХОЛАНДИЈА
СЕ СЛУЖИ НА ТЕМПЕРАТУРА ОД 8 ДО 10 С
ПРОИЗВОДИТЕЛ: Brouwerij de Koningshoeven

La Trappe Dubbel е класично темно пиво со сладок вкус и пријатен горчлив финиш. Во аромите се среќаваат ноти на карамела, урми,  мед и суво овошје.