Skip to content Skip to footer

LA TRAPPE BLONDE

490 ден

TRAPPIST BLOND / 6.5 % / 750 ml  / NETHERLAND

Нема на залиха

Категории , Product ID: 9935

Опис

Производител:  Bierbrouwerij De Koningshoeven
Земја на потекло: Холандија
Алкохол: 6,5 %
Волумен 750 ml
Фасцинантно Трапист пиво кое што може да се пофали со богата овошна и свежа арома. Лесно тело и сладок вкус и мека горчина/