Skip to content Skip to footer

VAN STEENBERGE Gulden Draak Brewmasters

300 ден

На залиха

Категорија Product ID: 10878

Опис

Gulden Draak Brewmaster е ода на шестата генерација на мајсторите на пивото од претходните генерации пивари на пиварницата Van Steenberge.и е на некој начин експеримент и уметност во процесот на производство како одговор на пивскиот свет на занаетчиските пива. Препознатив и нежен финиш каков што досега не сте пробале. Од основниот Гулден Драак класик кој подоцна зрее во дрвени буриња од виски во зависност од достапноста. Ова ексклузивно издание е во чест на 230тиот роденден на пиварницата

  • Боја: темна amber
  • Процент на алкохол: 10.5%
  • Арома: дрво, вкусови на вискиoma,
  • Вкус: ваннила, нежен
  • Идеална температура на служење: помеѓу 8 ° и 12 ° C
  • Волумен: 33 cl
  • Земја на потекло Белгија
  • производтел: VAN STEENBERGE