Skip to content Skip to footer

Brouwerij Het Anker “Gouden Carolus Whisky Infused”

290 ден

Опис Gouden Carolus Imperial Dark збогатено со инфузија на Gouden Carolus Single Malt. виски од дестилеријата од пиварницата. Резултатот е уникатно пиво моќно и со полно тело со суптилни ароми на ванила, даб и чоколадо.

На залиха

Категорија Ознаки: , Product ID: 11172

Опис

Brouwerij Het Anker
GOUDEN CAROLUS WHISKY INFUSED – 33 CL

Производител: Brouwerij Het Anker
Земја на потекло Белгија
процент на алкохол 11,7% vol
волумен 330 мл
Опис Gouden Carolus Imperial Dark збогатено со инфузија на Gouden Carolus Single Malt. виски од дестилеријата од пиварницата. Резултатот е уникатно пиво моќно и со полно тело со суптилни ароми на ванила, даб и чоколадо. Се препорачува да се конзумира и ужива во умерени количини. Пивото доби три награди по ред на Zythos beer festival Во 2022 доби награда во категоријата на специјални пива. на Интернационалниот конкурс во Лион.