Skip to content Skip to footer

Double Enghien Blonde 750 cl

600 ден

На залиха

Категории , Product ID: 10560

Опис

Производител: Brasserie de Silly S.A.
Земја на потекло: Белгија
Алкохол: 7,5 %
Волумен 750 цл
Регионален стил на пиво со горна ферментација, со многу зачини и ароми , со слаба киселост на непцето и пријатна горчина во финишот. Добро избалансирано светло пиво во кое не доминира ниту една од состојките.

 

 

Овој сајт е наменет за лица над 18 години