Skip to content Skip to footer

Brasserie Cabardouche Miek Exotiek

250 ден

Miek Exotiek е Белгиско занаетчиско пиво кое што нуди прекрасно и егзотично ппивско искуство.

На залиха

Категории , Ознака: Product ID: 11147

Опис

ПРОИЗВОДИТЕЛ: Cabardouche
Земја на потекло Белгија
Процент на алкохол: 5,5 %
ВОЛУМЕН 330 мл
СТИЛ НА ПИВО: New England / Hazy IPA
ОПИС: Miek Exotiek е Белгиско крафт пиво кое што е познато по неговите уникатни и егзотични ароми. Пиво кое што има богат и комплексен профил на вкус, со ноти на тропски овошја, зачини и мала блажина. Средно тело  и нежен послевкус, Пиварата е позната по уникатни и иновативни занаетчиски пива.