Skip to content Skip to footer

BRUSSELS BEER PROJECT “ARIGATO TOKYO”

260 ден

На залиха

Категории , , Ознаки: , Product ID: 11255

Опис

Brussels Beer Project | Craft beers delivered to your doorstep

BRUSSELS BEER PROJECT ARIGATO TOKYO

ПРОИЗВОДИТЕЛ: Brussels Beer Project
ЗЕМЈА НА ПОТЕКЛО: БЕЛГИЈА
ПРОЦЕНТ НА АЛКОХОЛ 5,5 %
СТИЛ НА ПИВО INDIA PALE ALE
ОПИС: Brussels Beer Project Arigato Tokyo Beer се издвојува по уникатен карактер поради спојот на уникатниот карактер на Белгиските пива и јапонската пивска традиција поради што и го носи името и е направено од ориз. Изобилство на егзотични овошни ароми.
BRUSSELS BEER PROJECT e пиварница основана во 2013 г и го претставува алтернативниот поглед на Белгија, мултикултурен, енергичен и современ.