Skip to content Skip to footer

Bitburger Pils Mini-Keg

1.050 ден

Нема на залиха

Категории , Product ID: 10700

Опис

Традицијата и совршенството се тоа што го прават Bitburger Pils толку посебен – германската пиварница каде што се произведува исклучиво ги следи традициите од 1817 година. Комбинацијата на традиционалниот пивски занает и најсовремената технологија создадоа една доста успешна компанија.Се конзумира најмогу еден месец после отварањето.