Skip to content Skip to footer

LAGUNITAS INDIA PALE ALE

250 ден

На залиха

Категории , , , Product ID: 11240

Опис

производител Lagunitas Brewing Company
земја на потело САД
процент на алкохол 6,2 %
волумен 35,5 мл
опис: Lagunitas India Pale Ale е лесно  и питко за пиење пиво и покрај високиот процент на алкохол, малку темна златно жолта боја, блажина од хмељот, стабилна пена и полно тело. Умерена газираност и пријатна освежителна горчина. Lagunitas Brewing Company е пивара од Калифорнија , Петалума, основана во 1993 г, пред да ја купи хајнекен во 2015 г беше во 100 % приватен капитал и дефиниција за тоа што треба да биде занаетчиско крафт пиво. Две години по ред е рангирана во топ пет најдобри пивари во САД,