Skip to content Skip to footer

Deca Vleteren Georges 4 OAK AGED

250 ден

2 години пивото одлежува во буриња од бурбон, со што добива ароми на ванила. бурбон виски, карамела

На залиха

Категории , Product ID: 11190

Опис

Georges 4 OAK AGED
ПРОИЗВОДИТЕЛ:Brouwerij Deca
ПРОЦЕНТ НА АЛКОХОЛ: 8 %
ВОЛУМЕН 330 мл
ЗЕМЈА НА ПОТЕКЛО БЕЛГИЈА
СТИЛ НА ПИВО Oak Aged Beer
ОПИС: 2 години пивото одлежува во буриња од бурбон, со што добива ароми на ванила. бурбон виски, карамела.