Skip to content Skip to footer

CHIMAY WIT

230 ден

На залиха

Категории , Product ID: 11153

Опис

Chimay White Belgian Tripel, 8%, 330ml Bottle

Производител: Bières de Chimay
земја на потекло Белгија
Процент на алкохол 8 %
волумен 330 мл
опис; Во амбалажата од 750 мл е означено и како “Cinq Cents” и е едно од најкреативните пива од трапистичката пиварница. Се карактеризира со злано жолта боја, специфична пријатна суптилна горчина и арома.

Chimay White - Bières de Chimay - Belgian Tripel, 8%, 330ml Bottle