Skip to content Skip to footer

BRASSERIE LEFEBVRE “BAVIK SUPER PILS”

180 ден

На залиха

Категории , , , Product ID: 11138

Опис

Производител: Brasserie Lefebvre
земја на потекло Белгија
алкохол: 5.2%
стил на пиво пилснер
опис: се смета за едно од најдобрите пилснер пива во Белгија. .Малку познат на јавноста, но е со полно тело и карактер,, свежа горчина,