Skip to content Skip to footer

VERZET MOOSE BLUES

150 ден

STRONG ALE / 7.5 % / 330 ml /belgium

Нема на залиха

Категорија Product ID: 10166

Опис

MOOSE BLUES 7.5%

темно пиво со арома на суво овошје и темно чоколадо. Ако сте заборавиле на блуз музиката Moose Blues е тука да ве потсети со дополнителните ароми на печен слад и карамела. Голтка по голтка од ова пиво ќе ги откриете сите негови тајни но и еден „поинаков вид на блуз музика“. пиво со јаворов сируп. Додавањето на сирупот во пивото само ја подобрува неговата сезнација и му дава прилично благ вкус,

Земја: Белгија
Производител: Brouwerij ’t Verzet
Стил на пиво: Strong ale
Alkohol> 7,5 %
vol> 330 ml