Skip to content Skip to footer

Verzet Golden Tricky

200 ден

IPA / 7,5 %/ 330 ml / BELGIUM

На залиха

Категории , , Product ID: 10163

Опис

Пивото GOLDEN TRICKY е силно Белгиско ИПА пиво. кое што е направено со Австралиска сорта на хмељ Ella која што на пивото му дава егзотична овошна арома, круши и мандарини, во позадина се чувствува благ зачин на коријандер. Со неговата избалансирана и лесна горчина и покрај јакиот процент на алкохол го прави лесно за пиење. Има златно жолта боја, стабилна пена и  карбонизација средна до силна. Пивото е направено во чест на Фламански свештеник.

Пиварата Верзет Brewery Verzet  е лоцирана во Анзегем, Белгија. која што е во Фламанскиот дел од Белгија, но не многу далеку од границата со Валонија.

Пивото одлично оди со лесни сирења, живина, салати, риба, друго бело месо и вегетаријански јадења. Совршен момент за уживање во пивото е покрај скара или на пријатна тераса.

Се служи на температура од 6 до 8 степени.

 

Овој сајт е наменет за лица над 18 години