Skip to content Skip to footer

BEVOG TOTEM SOUR IPA

190 ден

SOUR IPA / 5.4 % ALC / 330 ml / AUSTRIA

На залиха

Категории , , , Product ID: 9213

Опис

Според производителот ТОТЕМ е едно од најдобрите пива кои што ги имаат направено. Сочно и вкусно пиво, имате чувство како да има овошје во него, а нема и е толку едноставно. Само вода, слад, квасец и хмељ и најважната состојка лактобактеријата. Чисто лудило за сите ваши сетила.

Стил на пиво: Sour India Pale Ale
Боја. матно жолта
Волумен: 330 мл
Алкохол: 5,4%
Екстракт: 13%
Производител: Пивара Бевог Австрија