Skip to content Skip to footer

OLD TOWN BREWERY “IPA” 500 мл

150 ден

INDIA PALE ALE / 330 ml / 5 % / MACEDONIA

 

Нема на залиха

Опис

Новата Термов ИПА е веќе во вашите раце. Од првиот Баскер во Македонија и од првиот производител на пиво кој се вурна во оваа пивска авантура. Една голтка од ова пиво ќе ви донесе насмевка на вашето лице, разбуди вашите сетила токму онака како што тоа го правеше Темов и кога беше талентиран баскер артист

КАРАКТЕРСТИКИ

Волумен 330мл
процент на алкохол: 5“
Боја: црвена

 

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “OLD TOWN BREWERY “IPA” 500 мл”