Skip to content Skip to footer

TEKTONIC MURKY HAZY IPA

230 ден

Нема на залиха

Категории , Product ID: 9971

Опис

Murky е непроѕирно, нефилтрирано, светло пиво во стилот HAZY IPA на Богата бела пена, богатство на овошни вкусови и ароми на тропско овошје, цитрус (особено портокал) и зрели кајсии. Телото е умерено силно, а горчината умерена. Нивото на алкохол е просечно за овој стил на пиво.

СОСТАВ:
Вода, јачменов слад (Pale Ale, Biscuit Malt),пченичен слад (Wheat Malt), овесни
снегулки (Torrefied Oats), хмељ (Idaho 7, Mosaic), квасец.
Пастеризирано, нефилтрирано матно светло пиво.
Алк. 5,8 % Vol.

May be an image of ‎drink and ‎text that says "‎TEKTONIK'S MURKY HAZY IPA ی NT‎"‎‎