Skip to content Skip to footer

SOL

80 ден

PREMIUM PILSNER / 5.5 % / 330 ML MEXICO

Нема на залиха

Категорија Product ID: 9905

Опис

Sole Mексиканско пиво од 1899 г кое што го инспирирало производителот на пивото зракот од сонцето кој се пробивал од покривот на пиварата. Неговата убавина го краси шармот на Мексиканската совршеност со нивниот независен и слободен дух уживаат во ова супер премиум пиво. Сонцето е симболот и душата на ова пиво кое што зрачи со позитивна енергија,

Стил на пиво: Premium Pilsner
Процент на алкохол: ,5%
Земја на потекло: Мексико
Состојки: вода, јачменов слад, сируп глукоза, екстракт од хмељ