Skip to content Skip to footer

SILLY TRIPLE SWAF 750 ml

600 ден

На залиха

Категорија Product ID: 10566

Опис

Triple Swaf, e светло пиво кое што ре-ферментира во шише. Се базира на рецепт кој што е 100 % оригинален. На вкус доминира високиот процент на алкохол 8% со цитрусни ароми и коријандер, пропратено со суптилна горчина која што ви дава пријатно чувство и полн вкус на пивото. Чиста златно жолта боја и мала бела кремаста пенаАрома на карамела. свеж квсец, сладок вкус.