Skip to content Skip to footer

SILLY TRIPLE BIO

150 ден

TRIPLE / ORGANIC / BELGIUM / 9% alc

Нема на залиха

Категорија Product ID: 9734

Опис

Triple BIO e новиот производ од Brasserie de Silly. На нос доминираат ароми на ананас, банана и мед. Вкусот е извонреден баланс на свежината и јачината на алкохол. Во финишот доаѓа до израз пријатната горчина и арома на квасецот.

Боја и стил на пиво: Blond beer
Jачина на алкохол: 9%
се служи на температура помеѓу 3 ° C и 6 ° C
Состојки: Вода, органски слад и хмељ, квасец

Земја на потекло: Белгија
Производител: Brasserie de Silly