Skip to content Skip to footer

Silly Super 64

130 ден

 PALE ALE / 250 ml / 5.2 % / BELGIUM

специјален Bелгиски стил на але пиво

Out of stock

Опис

Специјално але пиво со суптилна арома и деликатен вкус, умерена горчина и карбонизација.

Јачменовиот и пченичен слад се добро вклопени со пријатната горчина на хмељот, минимална нота на карамела која што ќе ги изненади вистинските познавачи.

КАРАКТЕРИСТИКИ:

Волумен: 250 мл
ABV: 5.2%
Стил на пиво: специјален белгиски стил на але пиво
Земја на потекло: Белгија
Производител:Brasserie de Silly
Се служи на температура помеѓу 4°C и 9°C

Прегледи

Сеуште нема прегледи.

Бидете први да испратите рејтинг “Silly Super 64”