Skip to content Skip to footer

Silly Scotch Port Barrel Aged

800 ден

BARREL AGED  SCOTCH ALE  / 9 % / 750 ml / BELGIUM

Нема на залиха

Категории , Product ID: 9737

Опис

Земја на потекло: Белгија
Производител: Brasserie de Silly
Стил:
Ales/Bitters  Scotch Ale
Алкохол: 9%
Волумен: 750 мл 

Kласичното Scotch Ale Пиво одлежано  месеци во Bordeaux Oak barrels, нуди избалансирана арома на дрвото со ноти на лешник. Дискретно полно тело.