Skip to content Skip to footer

Silly Rouge

250 ден

FRUIT DARK BEER / 330 ml/ 8% alc / BELGIUM

пиво за уживање и задоволство на душата. хармонија на вкусови и овошни ароми

Нема на залиха

Категории , , Product ID: 2552

Опис

Silly Rouge e бленд, односно мешавина на темно пиво и природен сок од цреши. Темно црвена боја, моќен вкус на црешите и слаба киселост, прекрасно пиво за уживање и задоволство на душата.

Боја: Dark beer
Процент на алкохол: 8% .
Волумен: 0,33 мл
Се служи на температура од 5 ° C до 8 ° C

Brasserie de Silly денес е во рацете на шестата генерација на семејството Van der Haegen од 1850 г. Пиварата е препознатлива како една од подобрите Белгиски пиварници и располага со еден поширок спектар на разновидни пива.Секое пиво се произведува на традиционален начин, користејќи свој уникатен квасец, (тајна која што е позната само на пиварата),  вода од сопствен извор, хмељ и слад. До крајот на 20тиот век произведуваа само три пива, а од 1950 г почна постојано да се зголемува нивната палета на производи кои се презентирани на овој веб портал.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Silly Rouge”