Skip to content Skip to footer

SILLY PILS

110 ден

PILSNER / 250 ml / 5% alc / BELGIUM

 

Нема на залиха

Опис

Првото лагер пиво на пиварата Brasserie de Silly кое што прв пат почнало да се произведува во 1950 година под името Triple Bock и се сметало за трпезно пиво и претежно било наменето за извоз. Во 1993 го менува името во Сили Пилс. На првата голтка се забележува вкусот на сладот кој што е проследен со суптилните впечатоци на хмељот. Извонреден приемр на занаетчиско пилснер пиво со неверојатен вкус и свежина.

Боја: златно жолта
ABV: 5%
Се служи на температура помеѓу 3°C и 6°C
Земја на потекло: Белгија
Производител: Brasserie de Silly
Стил на пиво: Пилснер
Волумен: 250 мл

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “SILLY PILS”