Skip to content Skip to footer
Отворено: понеделник до петок од 11:00 до 19:00 часот
улица Максим Горки 25/4 1000 Скопје, Македонија
0 items - 0 ден 0

SILLY BLANCHE WITBIER

150 ден

WITBIER / BLANCHE / 250 ml / 5 % alc /BELGIUM

традиционално Белгиско бланш пиво со карактеристични овошни ароми и изобилство на зачини, лесно и освежително

Нема на залиха

Категории , Product ID: 2547

Опис

Белгиски тип на пченично пиво со овошна и флорална арома и вкус, исто така содржи и ноти на зачини. Лесно тело, и доста освежително, се забележуваат ноти на коријандер и суптилно цитрус и кори од портокал.

Се произведува од 2016 година. Го препорачуват за јадења од риба, морски плодови, школки, печено или месо на скара, бисквити и десерти со вкус на лимон.

Боја: Матна бледо жолта боја
Процент на алкохол: 5% vol. alc.
Волумен: 250 мл
Препораки: Се служи помеѓу 4 ° C и7 ° C
Состојки Вода, слад, пченица, квасец,коријандер, кори од портокал, хмељ
:

Brasserie de Silly денес е во рацете на шестата генерација на семејството Van der Haegen од 1850 г. Пиварата е препознатлива како една од подобрите Белгиски пиварници и располага со еден поширок спектар на разновидни пива.Секое пиво се произведува на традиционален начин, користејќи свој уникатен квасец, (тајна која што е позната само на пиварата),  вода од сопствен извор, хмељ и слад. До крајот на 20тиот век произведуваа само три пива, а од 1950 г почна постојано да се зголемува нивната палета на производи кои се презентирани на овој веб портал.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “SILLY BLANCHE WITBIER”

 

Овој сајт е наменет за лица над 18 години